Asumirahvas mõtles, et 30. mail võiks korraldada Veerenni kohvikutepäeva. Sel päeval oleks Veerenni asumis avatud 5-10 ilusat aeda, mis ootaksid külalisi kella 12-16 vahel. Pakkuda võiks oma maja kodupagarite küpsetisi või ka grillmeistrite loomingut. Loomulikult poleks kellelgi keelatud kauemaks jääda, kui majarahvas lahkelt võõrustab.

Üritus aitab saada tuttavaks oma lähemate või ka kaugemate naabritega ning külastada nende aedu täiesti legaalselt! Kohvikuavajad saavad naabrite võõrustamise kogemuse ning võimaluse teenida soovi korral ühistule ka väikest tulu. Vahetamiseks võib pakkuda tooteid ja teenuseid.

30. mail saab alates kella 12-st Kuue Herne hoovikohvikust pihku lendlehe kohvikute plaaniga.

Kui sul tekkis soov hoovikohvik avada, anna endast märku aadressil puhaskohvik@gmail.com ning tee seda hiljemalt 17. maiks. Majade esindajad kutsutakse enne kohvikute avamist ka inspiratsioonikoosolekule, kus professionaalne pagar annab soovitusi, mida oma jõududega kerge naabritele pakkuda oleks. Iga hoovikohviku väravasse paigutatakse ka märgis, et kohvikutiiru tegevad huvilised teaksid paremini külalisi ootavaid aedu üles leida.

Kui kellelgi on idee ja jõud midagi samal päeval ka nt Vaikses pargis korraldada, andku samuti märku.