27. mail läks oksjonikeskkonnas oksjonikeskus.ee müüki võimas kinnistu Tallinna kesklinnas. See koosneb 36 erinevast kinnistust. Need kuuluvad pankrotistunud ettevõttele OÜ Lõuna Park, kellel olid sellega väga suured plaanid.

30 800 000 eurose alghinnaga müüakse OÜ Lõuna Park kinnistuid. Ettevõttel oli plaan sinna rajada elamukvartal. Aadresside seas on Pille tn 6/Tiiu tn 5, Veerenni tn 36b, 36a, Vana-Lõuna tn 27a ning paljud teised kinnistud.

Ettevõtte plaanid olid tõesti suured:

Vastavalt kehtivale detailplaneeringule on 12 87 hektari suurusele maa-alale planeeritud kokku kokku 1621 korterit, lisaks näeb planeering ette äripindade, lasteaia, haljasalade ning uute teede rajamise. Hoonestuse rajamine on planeeritud etapipõhiselt, alustatud on ehitustegevuse ettevalmistamisega esimese etapi osas. 2013. aasta lõpuks/2014. aasta alguseks on esimese ehitusetapi ehitusprojektid kooskõlastatud ametite poolt ja on saavutatud valmidus ehitusloa taotluse esitamiseks Tallinna linna planeerimisametile,” on kirjas Lõuna Park OÜ 2013. aasta majandusaasta aruandes.

Ettevõte kirjutab aruandes lahti ka saneerimissaaga, mis algas 2012. aastal. Korduvalt püüti alustada saneerimismenetlust, kuid erinevad kohtuastmed tühistasid selle mitmel erineval korral. Swedbank AS esitas aga pankrotiavalduse ning tänaseks ongi firma pankrotis.

Oksjonist saab lähemalt lugeda siit.

Algne uudis pärit 27. mai Eesti Päevalehe Ärilehe lisast (siin).